Nokia N73 je nový špičkový smartphone, disponující 3.2 MPX Fotoaparátem, OS Symbian 3rd Edition a velkým 2.4 palcovým QVGA displejem


Vítejte na stránkách věnovaných Nokii N73. Naleznete zde jak základní informace o tomto skvělém telefonu, tak i multimediální obsah a spostu dalších užitečných informací.Jak vytvořit video pro Nokii N73 ?

V tomto návodu si popíšeme, jak lze převést jakékoliv naše video do formátu, který přehraje nokia N73. Nebude tak problém v krátké chvíli přehrát vaše oblíbené video pomocí mobilního telefonu.

Nejprve si musíme stáhnout program Super pro konverzi videa. Program si stáhnete v naší sekci Software. Po stáhnutí program rozbalíme a spustíme instalaci souborem "SUPERsetup.exe". Druhý soubor "N73.spf" budeme potřebovat až za chvíli.

Nyní máme nainstalováno a samotnou konverzi můžeme docilit dvěma způsoby:
1. (Rychlá verze) Otevřeme soubor "N73.spf", který obsahuje nastavení programu pro konverzi videa do Nokie N73.

2. (Postupná verze) Spustíme samotný program SUPER a nyní budeme nastavovat postupné specifikace videa. Výsledek pak bude vypadat jako na obrázku:

Ukazka 1. Vyberte output container: mp4
2. Vyberte output video codec: H.264/AVC
3. Vyberte output audio codec: AAC

VIDEO

Video scale size: 320 x 240 / nebo neměnit
Frame/sec: 15
Bitrate: 336
Options: klikněte na "H.264 profile" a vyberte Baseline 1.2

AUDIO

Nejlepší nastavení audia je neměnit nic, bohužel program SUPER nepodporuje možnost zanechání původního nastavení zvuku videa, musíme proto zjistit nastavení originálního videa a přepsat ho do nastavení výsledného videa, nebo použít naše standardní nastavení:

Sampling freq: 44100
Channels: 2 (1 pro mono zvuk)
Bitrate: 64


Nyní máme nastaveny parametry výsledného videa a vybereme vstupní video, které chceme převést.
Klikneme pravým tlačítkem myši kdekoliv v programu, vybereme "Add Multimedia File(s)" a najdeme naše vstupní video, které převedeme.

Nyní opět klikneme pravým tlačítkem a vybereme "Specify The Output Folder Destination" a vybereme složku, do které se nám výsledné video uloží.

Poté již konečně spustíme konverzi videa ťuknutím na tlačítko Encode.

Pozn. : Tento návod vám vytvoří video ve velmi slušné kvalitě, někdy je lepší si pohrát s vlatnostmi především Audio a Video Bitrate, Sampling freq. Pro zmenšení velikosti videa tyto vlatnosti nastavte menší až o polovinu !


Vaše postřehy a zkušenosti nám napište do našeho Fóra
Copyright © 2010, Michal Biel & BFLM