Nokia N73 je nový špičkový smartphone, disponující 3.2 MPX Fotoaparátem, OS Symbian 3rd Edition a velkým 2.4 palcovým QVGA displejem


Vítejte na stránkách věnovaných Nokii N73. Naleznete zde jak základní informace o tomto skvělém telefonu, tak i multimediální obsah a spostu dalších užitečných informací.Jak certifikovat aplikaci nebo hru ?

Michal Biel, 12.5.2007Nějaké aplikace nebo hry je třeba před instalací certifikovat, aby šly nainstalovat. V tomto návodu si popíšeme jak se jednotlivé aplikace certifikují.

Aplikace, kterou je nutné certifikovat hlásí při instalaci "Chyba certifikátu. Kontaktujte dodavatele aplikace". Nyní se podívejme na to, jak instalační soubor upravit tak, aby šel nainstalovat.

Stáhněte si tento soubor a rozbalte jej. Obsahuje složku certifikace a program DevCertRequest_30_10_2006_v2.0.exe, který nainstalujte a spusťte.

Do první kolonky zadejte název výsledného certifikátu, napříkad certifikat a stiskněte next.

c1.jpg

ACS Pub ID available nastavte na "NO", do kolonky Private key vyhledejte a zadejte soubor sultan.key, který jste stáhli na začátku a nachází se ve složce certifikace. Jako heslo napište 0123456 a stiskněte next.

c1.jpg

Jako country vyberte Czech republic, state: czech republic, company a common name: certifikat (název certifikátu) a stiskněte next.

c1.jpg

Jako IMEI(s) zadejte vaše výrobní číslo - IMEI telefonu (zjistíte vyťukáním *#06# v pohotovostním režimu telefonu) a stiskněte add pro přidání všech zemí. Poté stiskněte next:

c1.jpg

Stiskněte Finish a zobrazí se vám tato obrazovka informující o hotovém certifikátu:

c1.jpg

Nyní běžte na stránku www.symbiansigned.com a vpravo nahoře se zaregistrujte. Při registraci dávejte pozor na heslo, které musí mít minimálně 8 znaků a obsahovat jako písmena, tak čísla. Dále je nutné potvrdit licenční podmínky v novém okně. Poté se přihlaste.

Nahoře klikněte na "My Symbian Signed", poté vlevé části na "Developer certificates" a pak na položku "Request".

Opište kód a klikněte na "procházet". Vyberte námi vytvořený certifikát, standardně v umístění: C:\Program Files\Symbian OS Tools\Developer Certificate Request a stiskněte Send.

c1.jpg

Zobrazí se vám následující obrazovka, kde stiskněte Download pro stáhnutí certifikátu:

c1.jpg

Stáhnutý certifikát i aplikaci, kterou chcete certifikovat zkopírujte do jedné složky se soubory pro certifikaci, které jsme stáhli na začátku (celkem 5 souborů: auto_signsis.bat, signsis.exe, sultan.key + váš certifikát a neocertifikovaná aplikace).Klikněte pravým tlačítkem na soubor auto_signsis.bat a dejte upravit. Zobrazí se vám tento obsah:

signsis rotateme_unsigned.sis rotateme.sis certifikat.cer sultan.key 0123456

rotateme_unsigned.sis změnte na jméno vaší aplikace, kterou chcete certifikovat, rotateme.sis změňte na jméno výsledného souboru s příponou .sis, certifikat.cer je název vašeho certifikátu, a 0123456 je heslo, které jsme zadávali na začátku. Položku singsis a sultan.key tedy neměňte. Zavřete soubor a dejte uložit změny.

Nyní spusťte soubor auto_signsis.bat a ten vám "vyplivne" ocertifikovanou aplikaci, kterou již můžete nahrát do telefonu a nainstalovat.

Certifikace je nutná například u aplikací FExplorer, Rotateme a dalších...

Případné problémy řešte v našem fóru.

Copyright © 2010, Michal Biel & BFLM