Nokia N73 je nový špičkový smartphone, disponující 3.2 MPX Fotoaparátem, OS Symbian 3rd Edition a velkým 2.4 palcovým QVGA displejem


Vítejte na stránkách věnovaných Nokii N73. Naleznete zde jak základní informace o tomto skvělém telefonu, tak i multimediální obsah a spostu dalších užitečných informací.Popis funkce jednotlivých disků v N73

BFLM, 14.11.2006Vestavěný správce souborů umožňuje prohlížet pouze paměť telefonu a paměťovou kartu.Pokud, ale použijete správce souborů od jiných výrobců, jako je SysExplorer nebo Y-Browser, můžete prohlížet všechny diskové jednotky souborového systému jak je zobrazeno na obrázku níže.C:\. Tento disk je také nazýván "paměť telefonu".Jde o flash paměť na kterou můžeme instalovat aplikace nebo ukládat naše data.Na rozdíl od paměťové karty, je vždy uvnitř telefonu takže i pokud vyjmete paměťovou kartu zůstanou vaše data stále v telefonu.Paměť telefonu má omezenou velikost, v případě N73 je to cca 42 MB.

D:\. Jde o jednotku, která slouží k ukládání dočasných souborů. Obsah bude smazán po restartu telefonu.Ve většině případů tento disk nepoužíváme.

E:\. Jedná se o paměťovou kartu. Běžně místo kam instalujeme aplikace nebo kde skladujeme naše všelijaká data (MP3, video, fotky nebo cokoli dalšího).

Z:\. Zde je uložena paměť ROM (Read Only Memory). Obsahuje systémové aplikace operačního systému a jeho datové soubory. Jelikož jde o read-only (pouze čtení) paměť, nemůžete sem nic ukládat. Jedinou cestou jak upravit obsah této paměti je flashnutí telefonu, například přes Nokia Software Updater.

Copyright © 2010, Michal Biel & BFLM