9 Retro Telefony, které bychom si dnes rádi pořídili

V době, kdy se telefonní průmysl začal zralostí, jsme dospěli k vítěznému formátu. Na rozdíl od minulosti jsou dnešní chytré telefony obecně velmi podobné svým vzhledem a tvaru, s relativně malou variabilitou. To neznamená, že společnosti jako Apple a HTC nevytvářejí některé opravdu unikátní a skvěle vypadající zařízení, ale současný stav je rozhodně daleko od telefonního průmyslu v dobách slávy.

V tomto článku se podíváme na 9 nejkrásnějších telefonů z let 2000-2007, které bychom si dnes rádi pořídili. Tyto telefony jsou skutečnými klenoty a jsou stále oblíbené mezi milovníky technologií.

1. Nokia N95

Nokia N95 byla jedním z prvních telefonů, které nabízely kompletní multimediální zážitek. Tento telefon byl vybaven 5 megapixelovým fotoaparátem, GPS, Wi-Fi a 3G. Byl to první telefon, který měl dvojitou konstrukci, která umožňovala přepínat mezi telefonním a multimediálním režimem. Nokia N95 byla také prvním telefonem, který měl operační systém Symbian OS.

2. Motorola Razr V3

Motorola Razr V3 byla jednou z nejpopulárnějších telefonních značek všech dob. Tento telefon byl vybaven 2 megapixelovým fotoaparátem, Bluetooth, FM rádiem a slotem pro paměťovou kartu. Motorola Razr V3 byla také prvním telefonem, který měl kovovou konstrukci. Tento telefon byl také velmi tenký a lehký, což bylo velmi atraktivní pro spotřebitele.

3. Sony Ericsson W800i

Sony Ericsson W800i byl prvním telefonem, který měl integrovaný fotoaparát. Tento telefon byl vybaven 2 megapixelovým fotoaparátem, Bluetooth, FM rádiem a slotem pro paměťovou kartu. Sony Ericsson W800i byl také prvním telefonem, který měl operační systém Symbian OS.

4. Nokia N73

Nokia N73 byla jednou z nejpopulárnějších telefonních značek všech dob. Tento telefon byl vybaven 3 megapixelovým fotoaparátem, Bluetooth, FM rádiem a slotem pro paměťovou kartu. Nokia N73 byla také prvním telefonem, který měl operační systém Symbian OS.

V dnešní době se můžeme pochlubit mnoha moderními telefony, ale někdy se nám stále líbí retro telefony. Pokud jste milovníci retro telefonů, můžete si pořídit některý z následujících 9 retro telefonů, které bychom si dnes rádi pořídili: Nokia 3310, Motorola Razr V3, Sony Ericsson T610, Nokia N95, Samsung Galaxy S2, Apple iPhone 4, BlackBerry Bold 9900, HTC HD2 a LG G2. Pokud se rozhodnete pro některý z těchto telefonů, ujistěte se, že máte dostatečnou záruku. Například záruka google nexus 6p nebo note 9 verze s datem vydání .5. Samsung D500

Samsung D500 byl prvním telefonem, který měl integrovaný fotoaparát. Tento telefon byl vybaven 1,3 megapixelovým fotoaparátem, Bluetooth, FM rádiem a slotem pro paměťovou kartu. Samsung D500 byl také prvním telefonem, který měl operační systém Symbian OS.

6. LG Čokoláda

LG Chocolate byl jedním z prvních telefonů, které nabízely kompletní multimediální zážitek. Tento telefon byl vybaven 2 megapixelovým fotoaparátem, Bluetooth, FM rádiem a slotem pro paměťovou kartu. LG Chocolate byl také prvním telefonem, který měl operační systém Symbian OS.

7. Nokia N82

Nokia N82 byla jednou z nejpopulárnějších telefonních značek všech dob. Tento telefon byl vybaven 5 megapixelovým fotoaparátem, Bluetooth, FM rádiem a slotem pro paměťovou kartu. Nokia N82 byla také prvním telefonem, který měl operační systém Symbian OS.

8. Sony Ericsson K800i

Sony Ericsson K800i byl prvním telefonem, který měl integrovaný fotoaparát. Tento telefon byl vybaven 3 megapixelovým fotoaparátem, Bluetooth, FM rádiem a slotem pro paměťovou kartu. Sony Ericsson K800i byl také prvním telefonem, který měl operační systém Symbian OS.

9. Nokia N95 8GB

Nokia N95 8GB byla jednou z nejpopulárnějších telefonních značek všech dob. Tento telefon byl vybaven 5 megapixelovým fotoaparátem, Bluetooth, FM rádiem a slotem pro paměťovou kartu. Nokia N95 8GB byla také prvním telefonem, který měl operační systém Symbian OS.

Tyto 9 retro telefony jsou skutečnými klenoty a jsou stále oblíbené mezi milovníky technologií. I když jsou dnešní telefony vybaveny mnohem více funkcemi a technologiemi, tyto retro telefony jsou stále velmi oblíbené.

Závěr

V tomto článku jsme se podívali na 9 nejkrásnějších retro telefonů z let 2000-2007, které bychom si dnes rádi pořídili. Tyto telefony jsou skutečnými klenoty a jsou stále oblíbené mezi milovníky technologií. I když jsou dnešní telefony vybaveny mnohem více funkcemi a technologiemi, tyto retro telefony jsou stále velmi oblíbené.

Zdroje: GSM aréna , TechRadar , CNET

FAQ

  • Jaké jsou nejpopulárnější retro telefony? Nejpopulárnější retro telefony jsou Nokia N95, Motorola Razr V3, Sony Ericsson W800i, Nokia N73, Samsung D500, LG Chocolate, Nokia N82, Sony Ericsson K800i a Nokia N95 8GB.
  • Jaké funkce měly retro telefony? Retro telefony měly funkce jako fotoaparát, Bluetooth, FM rádio a slot pro paměťovou kartu.
  • Jaký operační systém měly retro telefony? Retro telefony měly operační systém Symbian OS.