Jak odinstalovat aplikaci z Androidu?

Stahování aplikací pro Android je obvykle jednoduchý proces – najdete je v Play Store, stisknete zelené tlačítko „Instalovat“ nebo „Koupit“ a čekáte, až se proces dokončí. Odinstalování softwaru není ani složitý úkol. Přesto se časem každý uživatel Androidu setká s aplikacemi, které odmítají být odstraněny, a řešení tohoto problému vyžaduje znalosti, které obyčejný Joe nemá. Proto jsme se rozhodli trochu rozsvítit tuto problematiku.

Ve většině případů se všechno svede na jednu z těchto dvou situací:

Chcete-li odinstalovat aplikaci z Androidu, postupujte podle následujících kroků: Otevřete Nastavení aplikace. Vyberte aplikaci, kterou chcete odinstalovat. Stiskněte tlačítko Odinstalovat. Potvrďte akci. Aplikace by měla být odinstalována. Pokud máte problémy s odinstalováním aplikace, můžete se obrátit na výrobce vašeho zařízení, například samsung velikosti A52 , nebo se podívat na stránky vývojáře aplikace. Další informace o odinstalování aplikací z Androidu naleznete na webu Google. Také se můžete podívat, zda je je pravda sociální k dispozici pro Android .

1. Aplikace je nainstalovaná jako systémová

Některé aplikace jsou nainstalovány jako systémové aplikace. To znamená, že jsou součástí operačního systému a jsou nedílnou součástí zařízení. Tyto aplikace lze obvykle odinstalovat pouze pomocí nástroje pro rootování. To je proces, který umožňuje uživateli získat přístup k systémovým souborům a složkám, které jsou obvykle uzamčeny. Pokud se rozhodnete rootovat své zařízení, ujistěte se, že jste si vědomi rizik, která s tím souvisí.

2. Aplikace je nainstalovaná jako aplikace třetí strany

Většina aplikací, které se nedají odinstalovat, jsou aplikace třetích stran. Tyto aplikace jsou obvykle nainstalovány z jiných zdrojů než Play Store. Pokud jste si stáhli aplikaci z jiného zdroje, může to být důvod, proč se vám ji nedaří odinstalovat. V takovém případě je nejlepším řešením obnovit tovární nastavení zařízení. To však znamená, že budete muset obnovit všechna nastavení a data, která jste si na zařízení uložili.Jak se vyhnout problémům s odinstalováním aplikací

Nejlepší způsob, jak se vyhnout problémům s odinstalováním aplikací, je stahovat aplikace pouze z Play Store. Play Store je bezpečný zdroj, který je plně kompatibilní s Androidem. Pokud se rozhodnete stáhnout aplikaci z jiného zdroje, ujistěte se, že je to bezpečný zdroj. Také se ujistěte, že aplikace je kompatibilní s vaším zařízením.

FAQ

  • Q: Jak odinstalovat aplikaci z Androidu?
    A: Většinou se všechno svede na jednu z těchto dvou situací: aplikace je nainstalovaná jako systémová nebo jako aplikace třetí strany. Pokud je aplikace nainstalovaná jako systémová, je nejlepším řešením rootovat zařízení. Pokud je aplikace nainstalovaná jako aplikace třetí strany, je nejlepším řešením obnovit tovární nastavení zařízení.
  • Q: Jak se vyhnout problémům s odinstalováním aplikací?
    A: Nejlepší způsob, jak se vyhnout problémům s odinstalováním aplikací, je stahovat aplikace pouze z Play Store. Ujistěte se, že aplikace je kompatibilní s vaším zařízením.

Většina problémů s odinstalováním aplikací je způsobena nesprávnou instalací nebo nesprávným zdrojem. Pokud se vám nedaří odinstalovat aplikaci z Androidu, může to být způsobeno několika faktory. V tomto článku jsme se snažili vysvětlit, jak se s tímto problémem vypořádat. Pokud máte další otázky, neváhejte se zeptat v komentářích.

Zdroje: AndroidPit , Vývojáři XDA