Sony Xperia Z1 Compact Review: Porovnání s iPhone 5s

Sony Xperia Z1 Compact je nejnovějším přírůstkem do rodiny Sony Xperia. Není to jen další Androidový vlajkový telefon, ale může se také postavit iPhone 5s. Podívejte se na naši recenzi a porovnání s iPhone 5s, abyste zjistili, zda je Xperia Z1 Compact pro vás tou správnou volbou.

Vzhled a design

Sony Xperia Z1 Compact je vybavena 4,3palcovým displejem s rozlišením 720 x 1280 pixelů. Je to menší displej než u iPhone 5s, který má 4palcový displej s rozlišením 640 x 1136 pixelů. Xperia Z1 Compact je také vybavena 8megapixelovou kamerou, která je schopná pořizovat fotografie s vysokým rozlišením. Kromě toho má také voděodolnou konstrukci, která je odolná proti prachu a vodě.

Výkon

Xperia Z1 Compact je vybavena 2,2GHz čtyřjádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 800, který je schopen zvládnout více úkolů současně. Má také 2GB RAM, což je dostatečné pro hladký chod aplikací. iPhone 5s je vybaven 1,3GHz čtyřjádrovým procesorem Apple A7 a 1GB RAM. Xperia Z1 Compact tak má výhodu v rychlosti a výkonu.

Sony Xperia Z1 Compact je skvělý telefon, který se může pochlubit vynikajícím designem, výkonem a funkcemi. V tomto článku se podíváme na to, jak se Xperia Z1 Compact vyrovnává s iPhone 5s. Porovnání ukazuje, že Xperia Z1 Compact má vyšší rozlišení obrazovky, vyšší výkon procesoru a vyšší kapacitu baterie. Také má lepší fotoaparát a více možností připojení. Pokud hledáte skvělý telefon s vynikajícím výkonem, Xperia Z1 Compact je skvělou volbou. Pokud hledáte něco novějšího, můžete se podívat na Sony xperia z2 cena nebo xiaomi redmi 9 .

Software

Xperia Z1 Compact je vybavena operačním systémem Android 4.4 KitKat. Má také některé užitečné funkce, jako je například možnost synchronizace s jinými zařízeními Sony. iPhone 5s je vybaven operačním systémem iOS 7, který je velmi intuitivní a snadno se ovládá. Oba telefony mají také širokou škálu aplikací a her.

Baterie

Xperia Z1 Compact má baterii o kapacitě 2300 mAh, což je dostatečné pro celodenní používání. iPhone 5s má baterii o kapacitě 1560 mAh, což je méně než u Xperia Z1 Compact. To znamená, že Xperia Z1 Compact má delší výdrž baterie.Cena

Xperia Z1 Compact je k dispozici za cenu okolo 15 000 Kč. iPhone 5s je dražší, stojí okolo 20 000 Kč. To znamená, že Xperia Z1 Compact je levnější než iPhone 5s.

Závěr

Sony Xperia Z1 Compact je schopná konkurovat iPhonu 5s. Má výkonný procesor, voděodolnou konstrukci a delší výdrž baterie. Je také levnější než iPhone 5s. Pokud hledáte levnější alternativu k iPhone 5s, může být Xperia Z1 Compact tou správnou volbou.

FAQ

  • Jaký je rozdíl mezi Sony Xperia Z1 Compact a iPhone 5s?
    Největší rozdíl mezi Sony Xperia Z1 Compact a iPhone 5s je v ceně. Xperia Z1 Compact je levnější než iPhone 5s. Kromě toho má také výkonnější procesor, voděodolnou konstrukci a delší výdrž baterie.
  • Je Sony Xperia Z1 Compact lepší než iPhone 5s?
    To záleží na vašich potřebách. Pokud hledáte levnější alternativu k iPhone 5s, může být Xperia Z1 Compact tou správnou volbou. Má výkonný procesor, voděodolnou konstrukci a delší výdrž baterie.
  • Jaký je rozdíl mezi displejem Sony Xperia Z1 Compact a iPhone 5s?
    Sony Xperia Z1 Compact má 4,3palcový displej s rozlišením 720 x 1280 pixelů. iPhone 5s má 4palcový displej s rozlišením 640 x 1136 pixelů.

Závěrem lze říci, že Sony Xperia Z1 Compact je schopná konkurovat iPhonu 5s. Má výkonný procesor, voděodolnou konstrukci a delší výdrž baterie. Je také levnější než iPhone 5s. Pokud hledáte levnější alternativu k iPhone 5s, může být Xperia Z1 Compact tou správnou volbou. Další informace o Sony Xperia Z1 Compact naleznete na oficiálních stránkách Sony A mobilenet.cz .