Porovnání 5G rychlosti, dostupnosti a spolehlivosti T-Mobile, Verizon a AT&T

V posledních letech se 5G stalo jedním z nejdůležitějších témat v oblasti mobilních sítí. Tři největší americké mobilní operátoři - T-Mobile, Verizon a AT&T - se snaží získat náskok na trhu 5G. Nyní jsou konečné výsledky testů 5G rychlosti, dostupnosti a spolehlivosti za první pololetí roku 2022 a jsou velmi dobré. T-Mobile se ukázal jako vítěz, ale všichni tři velcí operátoři se nacházejí na kontinuální trajektorii růstu.

T-Mobile vs Verizon vs AT&T: 5G rychlost

Testování 5G rychlosti ukázalo, že T-Mobile je nejrychlejším operátorem. Průměrná rychlost stahování dat byla 517 Mbps, což je o více než 100 Mbps rychlejší než u Verizonu a AT&T. T-Mobile také vykazoval nejvyšší průměrnou rychlost odesílání dat, která činila 48 Mbps. Verizon a AT&T se v tomto ohledu nelišili, s průměrnou rychlostí odesílání dat okolo 40 Mbps.

T-Mobile vs Verizon vs AT&T: dostupnost 5G

Testování 5G dostupnosti ukázalo, že T-Mobile má největší pokrytí 5G. Průměrná dostupnost 5G byla u T-Mobile více než 90%, což je o více než 10% více než u Verizonu a AT&T. T-Mobile také vykazoval nejvyšší průměrnou rychlost stahování dat na 5G, která činila 517 Mbps. Verizon a AT&T se v tomto ohledu nelišili, s průměrnou rychlostí stahování dat na 5G okolo 400 Mbps.

T-Mobile vs Verizon vs AT&T: 5G spolehlivost

Testování 5G spolehlivosti ukázalo, že T-Mobile je nejspolehlivějším operátorem. Průměrná spolehlivost 5G byla u T-Mobile více než 99%, což je o více než 10% více než u Verizonu a AT&T. T-Mobile také vykazoval nejvyšší průměrnou rychlost odesílání dat na 5G, která činila 48 Mbps. Verizon a AT&T se v tomto ohledu nelišili, s průměrnou rychlostí odesílání dat na 5G okolo 40 Mbps.

Závěr

Výsledky testů 5G rychlosti, dostupnosti a spolehlivosti ukazují, že T-Mobile je nejlepším operátorem. T-Mobile má nejrychlejší rychlost stahování dat, největší pokrytí 5G a nejvyšší spolehlivost. Všichni tři velcí operátoři se však nacházejí na kontinuální trajektorii růstu, což znamená, že se mohou v budoucnu ještě zlepšit.

FAQ

  • Jaké jsou průměrné rychlosti stahování dat u T-Mobile, Verizonu a AT&T?
    Průměrná rychlost stahování dat u T-Mobile je 517 Mbps, u Verizonu je to okolo 400 Mbps a u AT&T je to okolo 400 Mbps.
  • Který operátor má největší pokrytí 5G?
    T-Mobile má největší pokrytí 5G, s průměrnou dostupností 5G více než 90%.
  • Který operátor má nejvyšší spolehlivost 5G?
    T-Mobile má nejvyšší spolehlivost 5G, s průměrnou spolehlivostí 5G více než 99%.

Zdroje: T-Mobile , Verizon , AT&T